+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai’de doktorluk yapanlara 10 yıllık altın vize veriliyor

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de doktorluk yapanlara 10 yıllık altın vize veriliyor

Dubai’de doktorlara altın vize veriliyor. 2021 yılından itibaren Dubai’de en az 6 ay çalışan doktorlara altın vize verilmeye başlandı.

Özellikle 2021 yılından itibaren Türkiye’de çalışan sağlık çalışanları tarafından Birleşik Arap Emirlikleri, gözde bir ülke haline geldi. Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük şehri olan Dubai, sayıları toplamda yüzden fazla olan hastanelere ve kliniklere ev sahipliği yapıyor. Bu hastane ve kliniklerde binlerce doktor, diş hekimi, fizyoterapist gibi sağlık personelleri görev yapıyor.

Son yıllarda sağlık turizminde de parlayan bir yıldız olarak dikkatleri çeken Dubai, sağlık profesyonelleri için de oldukça ilgi çekici. Yaklaşık 10 bin dolardan başlayan doktor maaşları ve konforlu yaşam standartları, bu ilgilinin artmasının temel sebebi. Güvenlik ve eğitim standartlarının yüksekliği de Dubai’ye ilgiyi arttıran diğer nedenlerden.

Dubai altın vizesi ayrıntıları

Dubai’nin doktorlar için 10 yıllık altın vize kapısını da açması, burayı çok cazip bir hale getirdi. Normalde 1-2 sene oturum izni alabilen ve bu izinlerini sürekli yenilemek zorunda kalan doktorlar, artık başvuru yaparak tek seferde 10 senelik oturum vizesi alabiliyor. Bu altın vizenin en önemli özelliği, Dubai’deki işinizden ayrılsanız bile şehri terk etmek zorunda kalmamanız. Altın vize sahibi olmayan herhangi bir vatandaş, işten ayrıldıktan sonra 30 gün içerisinde Dubai’den ayrılmak zorunda.

Ancak altın vize sahibi insanlar bundan muaf. 6 aydan uzun olmamak kaydıyla yurtdışına çıkabilir ve Dubai’ye geri dönebilirsiniz. Yani yurtdışında tek seferde 6 aydan fazla kalmamanız gerekiyor. Eğer 6 aydan fazla yurtdışında kesintisiz bir tatil yaparsanız, bu, altın vizenin iptal olacağı anlamına geliyor. Altın vize sahibi olmak için denklik almanız yeterli değil. Mutlaka Dubai’de aktif olarak çalışan olmanız gerekiyor. Şimdilik vatandaşlık ve pasaport almak mümkün değil. Ancak önümüzdeki yıllarda bunun da mümkün olabileceği tahmin ediliyor.

Neden Dubai?

Dubai ile ilgili bir çok video kaydettim. Bunları https://www.dubaidedoktorluk.com/?post_type=post  sayfasında bulabilirsiniz. “Neden Dubai?” sorusuna A’dan Z’ye cevap veren bu videolar, aklınızdaki bütün soruların yanıtını verecektir.

Dubai’nin sağlık çalışanları için bu denli cazip bir hale gelmesi, dolandırıcıların da iştahını kabartıyor. Her gün insan kaynakları sitelerinde onlarca yeni iş ilanları yayınlanıyor. Ancak maalesef bu iş ilanlarının neredeyse tamamı sahte oluyor. Çünkü bir çok iş pozisyonu, daha ilanlara çıkmadan insan kaynakları şirketleri tarafından daha açılmadan doluyor. Veya zaten ellerinde bir çok CV bulunan kurum görevlileri, ellerindeki datayı kullanarak pozisyonları dolduruyor.

Bu nedenle insan kaynakları sitelerindeki sahte iş ilanlarına aldanarak sizlerden çalışma vizesi + oturma vizesi + sağlık sigortası + yeni lisans gibi kalemler öne sürerek para isteyen dolandırıcılardan uzak durun. Bu dolandırıcılar, sizi ikna edebilmek için hastane ve klinikler adına sahte internet siteleri açarak hayali hastaneler üretiyorlar. Veya gerçek hastaneler adına sahte internet siteleri açarak insanları kandırmak istiyorlar.

Bu sahtekarlar, ayrıca sahte ve gerçek bir hastanenin adına imzalı, kaşeli, mühürlü, BAE Çalışma Bakanlığı seri numaralı iş teklifleri de hazırlıyor. Yani oldukça profesyonel dolandırıcılık yapıyorlar. Bu dolandırıcılar genelde Dubai’de yaşamıyor. Dubai’den temin edebildiği cep telefonu numaralarıyla yurtdışındaki başka ülkelerden bu girişimlerde bulunuyorlar.

Bir iş teklifi aldığınızda böyle bir hastanenin gerçekten var olup olmadığını, eğer böyle bir hastane gerçekten varsa bu hastaneyi arayarak size böyle bir teklif gönderip göndermediklerini mutlaka öğrenin. Dubai’de iş bulmuş olmanın heyecanıyla söylenen her şeye inanıp dolandırılmayın. Aradığınız telefon numarasının 50 – 52 – 55 – 58 gibi kodlarla değil, 4 ile başlıyor olduğunu dikkat edin. Örneğin bir telefon numarası +971 50 ile başlıyorsa bu bir cep telefonu numarası demektir. Eğer numara +971 4 ile başlıyorsa bu numara bir sabit hatta ait demektir.

Dubai’den sahte bir iş teklifi alarak dolandırıldıysanız Dubai polisine bilgi verebilirsiniz.

Eğer siz de Dubai’de çalışmak istiyorsanız www.dubaidedoktorluk.com internet sitesini ziyaret ederek bize hemen ulaşabilirsiniz.

Tags: , , , , , ,