+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Diş Hekimliği

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de Diş Hekimi Olmak

Türkiye’de yaşayan diş hekimlerinin yeni gözdesi: Dubai. Diş hekimleri için hem çalışma koşullarının Dubai’de daha rahat olması, hem elde edilen gelirin Türkiye’ye göre daha fazla olması ve Türkiye’de diş hekimlerinin iş bulmakta zorlanması Dubai’deki konforlu hayatı cazip kılıyor. Dubai’de diş hekimi olmak hem iyi bir maaş hem de cazip bir yaşam demek. Dubai’de diş hekimliği, bu nedenle, son zamanlarda popüler olan yeni bir çalışma sistemidir.

Dubai, Türkiye’deki bir üniversiteden mezun olan diş hekimlerinin diplomasını kabul ediyor fakat bu diplomanın Dubai Sağlık Otoritesince (DHA) geçerli olabilmesi için bir takım işlemlerin yapılması gerekiyor. Oldukça karmaşık olan bu işlemler için danışmanlık ajansımız A’dan Z’ye her aşamada size destek oluyor.

Yaklaşık 1-6 ay arasında sürebilen bu zorlu süreç, danışmanlığımız süresince sorunsuz atlatılıyor. Çünkü herhangi bir işlemin yanlış veya eksik yapılması, doğrudan ret alınmasına neden oluyor. Bu sebeple dünya genelinde bir çok diş hekimi yaptığı bir yanlış veya bir eksikten ötürü Dubai hayallerine erkenden veda ediyor.

Eğer mesleğinizle ilgili 2 senelik bir tecrübeniz varsa bizimle iletişime geçerek işlemleri hemen başlatabilirsiniz. Sizden talep edeceğimiz ve birkaç gün içerisinde temin edebileceğiniz evrakları bize göndererek işlemlere başlamamıza yardımcı olabilirsiniz. Sonuç olarak evrakları bize göndermenizin ardından sizin adınıza tüm işlemleri özveri ve ivedilikle gerçekleştirmeye başlıyoruz.

Dubai’de diş hekimliği

Dubai’de diş hekimliği yapabilmek için orta düzeyde İngilizce konuşmanız yeterli oluyor. DHA, klinikler veya hastaneler, ileri düzey İngilizce şartı aramıyor. Dubai’de çalışmaya başladıktan sonra kısa süre içerisinde orta düzey olan konuşma becerisi, ileri düzey seviyesine ulaştığından, bu, bir problem olarak görülmüyor.

Dubai’de diş hekimliği yapabilmeniz için girmeniz gereken İngilizce dilinde mesleki bir sınav bulunuyor. Bu sınav, neredeyse tüm diş hekimleri tarafından başarıyla geçiliyor. Sınava hazırlanmanız için gerekli olan materyallere tarafımızca yönlendiriliyorsunuz.

Türkiye’deki ve Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki süreci hemen başlatabilir, tüm evraklar üzerindeki işlemleri gerçekleştirebilir ve evrakların takibini yapabiliriz. Bizimle şimdi iletişime geçebilirsiniz!

BİZ KİMİZ?