+90 212 909 5956
dubai@dubaidedoktorluk.com

Dubai’de diş hekimi maaşları

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de diş hekimi maaşları

Dubai diş hekimi maaşları

Dubai’de yüzlerce diş hekimi aktif olarak çalışıyor. Diş Hekimleri için hastaneler ve klinikler önemli bir çalışma ortamıyken, bir çok hekim de kendi muayenehanesinde hastalarını kabul ediyor. Peki Dubai’de diş hekimi maaşları ne kadar?

Dubai’de bir hastanede veya klinikte çalışan diş hekimi aylık ortalama 20-30 bin AED aralığında maaş kazanır. Kendi kliniğinde hizmet veren bir diş hekimi ise hasta sayısına göre farklı aralıklarda aylık gelir elde edebilir. Ancak burada bir klinik açabilmek için Dubai Sağlık Otoritesi’nin şart koştuğu gereksinimleri yerine getirmeniz ve bir klinik yeri açma lisansına sahip olmanız gerekir.

Dubai’de 30 bin AED maaş alan veya gelir elde eden bir diş hekimi, aylık yaklaşık 156 bin TL kazanmış olur. 30 bin AED’nin dolar karşılığı ise 8.200 USD’dir. Üç kişilik çekirdek bir ailenin veya yalnız yaşayan bir bireyin her ay harcaması gereken tutarı bu sayfadan okuyabilirsiniz. Dubai’de diş hekimi olarak çalışmak istiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.