+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai’de diş hekimi maaşları

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de diş hekimi maaşları

Dubai diş hekimi maaşları

Dubai’de diş hekimi maaşları, dolar bazında Türkiye’nin çok üzerindedir. Dubai diş hekimi maaşları konusunda birçok ülkeden daha iyidir. Bu nedenle Dubai’de yüzlerce diş hekimi aktif olarak çalışıyor. Diş hekimleri için hastaneler ve klinikler önemli bir çalışma ortamıyken, bir çok hekim de kendi muayenehanesinde hastalarını kabul ediyor.

Peki Dubai’de diş hekimi maaşları ne kadar?

Dubai’de bir hastanede veya klinikte çalışan diş hekimi aylık ortalama 20-30 bin AED aralığında maaş kazanır. Kendi kliniğinde hizmet veren bir diş hekimi ise hasta sayısına göre farklı aralıklarda aylık gelir elde edebilir. Ancak burada bir klinik açabilmek için Dubai Sağlık Otoritesi’nin şart koştuğu gereksinimleri yerine getirmeniz ve bir klinik yeri açma lisansına sahip olmanız gerekir.

Dubai’de 30 bin AED maaş alan veya gelir elde eden bir diş hekimi, aylık yaklaşık 219 bin TL kazanmış olur. 30 bin AED’nin dolar karşılığı ise 8.200 USD’dir. Üç kişilik çekirdek bir ailenin veya yalnız yaşayan bir bireyin her ay harcaması gereken tutarı bu sayfadan okuyabilirsiniz. Dubai’de diş hekimi olarak çalışmak istiyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Dubai’deki diş hekimi maaşları için başlangıç oran ne?

Dubai’de Hindistanlı diş hekimlerinin maaşı ortalama 12 bin AED‘den başlıyor ancak Türk diş hekimleri daha fazla maaşlarla çalışıyor ve tercih ediliyor. Dubai’de diş hekimliği yapmak isteyenlerin yaptığı ilk araştırmalardan birisi Google’da Dubai’de diş hekimi maaşları araması oluyor. Ancak çok farklı maaş skalaları görmek, diş hekimlerinin kafalarında soru işaretlerine neden oluyor. Dubai’deki iş yerleri tarafından Türkiye hala bir Batı ülkesi. Bu nedenle Türkiye’deki fakülteler de Batı kalitesinde kabul ediliyor. Bu nedenle işe alım oranı ve alınan maaşlar, Hintli, Pakistanlı, Filipinli diş hekimlerinden daha yüksek.

Dubai’de diş hekimi olmak noktasında aklınızda daha birçok soru olabilir. Dubai’de diş hekimi maaşları ile ilgili de sorularınıza bize sorabilirsiniz. Profesyonel ekibimiz, Dubai’de diş hekimliği için soracağınız spesifik sorulara, cevap verecektir.

Tags: , , , , , , ,