+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai’de doktorluk iş ilanları sahte olabilir!

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de doktorluk iş ilanları sahte olabilir!

Dubai doktorluk iş ilanları sayısı her geçen gün artıyor. Ancak maalesef Dubai’de doktorluk iş ilanları için birçok sahte hesap açılıyor.

Dubai’de doktorluk

Dubai’de doktorluk ve Dubai’de diş hekimliği yapmak son zamanlarda birçok Türk sağlık profesyonelinin aklında. Ancak karmaşık prosedürler ve bu iş için hizmet verdiğini söyleyen sahte ya da amatör şirket veya şahıslar, bu hayali bir anda suya düşürüyor.

Öncelikle başka bir ülkede çalışmak üzere bir karar vermek üzere olduğunuzu, mevzu bahis ülkenin kayıtlarında size ait herhangi bir bilginin olmadığını, ne eğitim aldığınız kurumları ne de çalıştığınız hastane ve klinikleri tanımadıklarını unutmamanız gerekiyor. Yabancı bir ülkede, yabancı bir sağlık sisteminde, yabancı bir iş yerinde çalışmak, düşündüğünüz kadar kolay değildir.

Denklik adını verebileceğimiz bu süreci başarıyla tamamlamanız ve uygunluk mektubu denilen belgeyi nihayetinde elde etmeniz gerekir. Bu belgeyi elde ettikten sonra Dubai’de iş arayabilir ve iş bulduktan sonra hemen çalışmaya başlayabilirsiniz.

Denklik almak için istenen belgeleri sisteme yüklemek tek başına yeterli değildir.  Bu evrakların doğrulama şirketince doğrulanması da başlı başına yeterli değildir. Evraklar üzerinde hem Türkiye’de hem de Birleşik Arap Emirlikleri’nde yapılması gereken işlemler vardır. Önce bu işlemler yerine getirilmeli, ardından evrakların doğrulanması sağlanmalıdır.

Dubai’de iş ilanları: Dubai’de iş bulmak

Denklik aşamasından sonra başlayan iş arama süreci de denklik süreci kadar dikkat edilmesi gereken bir süreç.

Anlaştığınız iş yerleri sizin için ülkeye giriş izni çıkaracak ve ülkeye giriş yapmanızın ardından sizin için bir oturma ve çalışma izinini kapsayan vizeler çıkaracaktır. Bu vizeler için herhangi bir ücret ödemeyeceksiniz. Bu ücretler, Birleşik Arap Emirlikleri Çalışma Bakanlığınca düzenlenen kanunlar gereği işverenler tarafından ödenmelidir.

Aslında başlı başına bu kanun, sahte iş ilanları ile sizleri dolandırmaya çalışan ve vize, sigorta, Emirates ID gibi kalemlerle sizlerden para isteyen sahtekarların bu çabasını boşa çıkarmaya yetiyor. Ancak maalesef Dubai’ye bir an önce gelmek için sabırsızlanan sağlık profesyonelleri, bu tuzağa zaman zaman düşüyor ve parasını da bu dolandırıcılara kaptırıyor.

Dubai’deki işinizi birlikte bulalım

Dubaidedoktorluk.com, bu karmaşık ve baş ağrıtıcı süreci sizin için çok kolay bir hale getirmek için kuruldu. Profesyonel ekibimiz bu zamana kadar hiçbir dosyasında başarısız bir sonuç almadı. Türkiye ile birlikte tüm dünya ülkelerinden sağlık profesyonellerine hizmet veriyoruz ve bugüne kadar hiçbir dosyamız, ret ile sonuçlanmadı. Aksine ret ile sonuçlanan onlarca dosyayı, uzun uğraşların ardından kabul ettirerek denkliklerin alınmasına aracı oldu.

Şimdi dubaidedoktorluk.com internet sitesindeki Whatsapp ikonuna tıklayarak bize yazabilir ve süreç hakkında detaylı bilgi alabilir ve bu süreci hemen başlatabilirsiniz. Ya da Dubai’de iş ilanlarını incelemek için Indeed internet sitesini inceleyebilirsiniz ancak burada da dikkat etmeniz gereken en önemli sorun sahte iş ilanları ve dolandırıcılardır.

Şimdiden Dubai’ye hoşgeldiniz… 🙂

Tags: , , , , , , , , , , ,