+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai’de ikinci el araba fiyatları

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de ikinci el araba fiyatları

Dubai’de araba fiyatları oldukça makul düzeydedir. Dubai ikinci el araba fiyatları için dünyanın en ucuz şehri olabilir!

Dubai’de araba almak

Dubai’de herkese, her keseye göre araba mevcut. Dubai’de uygun fiyatlara BMW gibi, Mercedes gibi, Toyota gibi, Nissan gibi çok çeşitli arabaları bulabilirsiniz. Dubai’de çok farklı fiyat skalalarında arabalar mevcut. 10 bin Dirhem’e de hatta 5 bin Dirhem’e de araba bulabilirsiniz, 5 milyon Dirhem’e de bir araba bulabilirsiniz. Araba fiyatlarını belirleyen bir çok sebep var.

Mesela bunlardan birisi arabanın GCC için mi üretilmiş yoksa Avrupa için mi, yoksa Amerika için mi üretilmiş olduğudur. Mesela GCC için, yani Körfez ülkeleri için üretilen arabalar fiyat olarak daha yüksekken; Amerika için, Avrupa için, Japonya için üretilen arabalar buradaki arabalara göre daha ucuz oluyor. Çünkü GCC için üretilmeyen arabalar genelde kazalı, tamir edilmiş ve Dubai’de satışa sunulmuş arabalar oluyor. Aynı zamanda sigorta şirketleri GCC için üretilmeyen arabaları çok yüksek fiyatlara sigorta yapmaktadır.

Dubai’de kasko fiyatları ne kadar?

Dubai’de tıpkı Türkiye gibi birçok kasko sigorta şirketleri var. Ortalama 1000 ila 3000 Dirhem aralığında arabanızı sigortalatabilirsiniz. Türkiye’deki gibi kaskoyu ayrı, sigortayı ayrı yapmak zorunda değilsiniz. Burada sadece bir sigorta türü var, bu sigorta türü hem sigortayı hem de kaskoyu kapsamaktadır.

Eğer Dubai’den Türkiye’ye araba götürmek isterseniz, bunun için gerçekleştirmeniz gereken bazı prosedürler var. Fakat bilmeniz gereken en önemli şey Dubai’de bir süre yaşamış olmanız ve götürmek istediğiniz arabanın da bir süre sizin üzerinize kayıtlı olması gerekir.

Dubai’de hangi yakıt türü kullanılıyor?

Dubai’de genelde benzinli arabalar tercih ediliyor. Hatta bazı benzin istasyonlarında dizel yakıtın bulunmadığını, dizel araba kullanan o çok az sayıdaki kişinin dizel yakıt bulmak için birçok petrol ofisini gezmesi gerektiğini de sizlere hatırlatmalıyız.

Dubai’de kredi ile araba alınabilir mi?

Dubai’de de tıpkı Türkiye’deki gibi krediyle araba satın alabilirsiniz. Aslını söylemek gerekirse Dubai’de kredi oranları oldukça makul. Örneğin sıfır kilometre bir araba almak isterseniz yıllık sadece %2 faiz ödersiniz. Fakat eğer ikinci el bir araba satın almak istiyorsanız, yıllık ödemeniz gereken kredi faizi yaklaşık %4-4.5 ‘tur. Yani özetle; Dubai’de çok ucuz fiyatlara, çok uygun ödeme koşullarıyla arabalar satın alabilirsiniz.

Dubai araba konusunda gerçekten kendisini aşmış durumda. Sıfır araba mı almak istiyorsunuz? Çekin kredinizi, uygun ödeme koşullarıyla rahatça alın. Veya binek bir araba mı almak istiyorsunuz? Veya bir SUV ‘mi almak istiyorsunuz? Ya da çölde safari mi yapacaksınız, bir Jeep’mi alacaksınız? Ne isterseniz çok kolay bir şekilde Dubai’de onu satın alabilir ve kullanmaya başlayabilirsiniz. Fakat bilmeniz gereken şeylerden birisi de Dubai’nin her tarafında radarlar olduğu. Eğer hız sınırlarını aşarsanız cebiniz bir miktar zarar edecek demektir.

Dubai’de araba sektörü işte bu şekilde. Bu videonun alt kısmında ikinci el araba fiyatlarını kontrol edebileceğiniz internet sitelerinin linklerini yazdık. O linklerden sizin keyfinize göre olan arabaların listesini çıkartıp fiyatlarını rahatça görebilirsiniz.

Dubai araba fiyatları

Dubizzle
Carswitch
Dubicars
Cars24

Tags: , , , , , ,