+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai nasıl bir yer?

dubaidedoktorluk.com

Dubai nasıl bir yer?

Dubai nasıl bir yer, bunu merak ediyorsanız doğru sayfadasınız! Dubai, Birleşik Arap Emirlikleri’nin nüfus yoğunluğu en fazla olan emirliği. Ülke, şeriat kanunları ile yönetiliyor gibi görünse de burası için küçük bir New York veya Londra diyebiliriz. Güvenlik anlamında dünyada ilk 10’a girebilecek kadar güvenli, eğitim-öğretim alanında son derece başarılı, insanların özgürce yaşayabildiği, içerisinde birbirine saygılı insanların olduğu muhteşem bir şehir. Bu nedenle Dubai, milyonlarca insanın yaşamak istediği yer.

DUBAİ NASIL BİR YER?

Dubai’ye hayatında bir kez olsun bile gelenlerin hemen hemen hepsinin aklında beliren şey aynıdır: Çölün ortasına böylesine devası ve ihtişamlı bir şehri nasıl kurdular? Cevabı basit aslında: Para ile kurdular. “Paranın açamayacağı kapı yoktur” mottosu için Dubai sahici bir örnek. Sonuç olarak Dubai, artık milyonlarca kişinin tatile gelmek için sabırsızlandığı bir şehir.

DUBAİ’DE ERKEK DOKTOR OLMAK

Dubai’yi henüz tanımayan bazı doktorlar şunları soruyor: “Erkek bir kadın doğum uzmanıyım, bu problem olur mu?” Burada çalışan yüzlerce erkek doktor ve aralarında bir çok kadın doğum uzmanı var. Daha yazının başında dediğimiz gibi: Burası New York’tan, Londra’dan küçük bir parça gibi. Ne doktorun ne de başka bir meslekten kişinin kadın ya da erkek olması burası için hiç fark etmiyor. Dubai’de aranan şey belli: Liyakat. Sonuç olarak eğer işinizde başarılıysanız ve bunu belgelerle kanıtlayabiliyorsanız Dubaili olmak için hazırsınız demektir.

DUBAİ’DE KAZANÇLAR

Beyaz yakalı diye tabir ettiğimiz insanlar burada daha az saat çalışıp, daha çok para kazanıyorlar. Örneğin bir doktorun 1 gün içerisinde maksimum baktığı hasta sayısı 14-15. Bu nedenle burası, Avrupa’dan ve Amerika’dan gelen insanlarla dolu. Ve pek tabi Asya’dan gelen yüz binlerce insanla… Dubai’de çalışan doktorların birçoğu; Hindistan, Mısır ve Pakistan gibi ülkelerden gelen expatlardan oluşuyor. Bu nedenle, Batı’dan gelen doktorlar, burası için aranan doktorlardan. Çünkü herkes, kendi milletinden olan insanlara muayene olma konusunda oldukça istekli. Türkiye, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki sağlık sektörü için bir Almanya, Hollanda, Amerika olmasa da Asya ve Orta Doğu ülkelerinden daha kıymetli. Dubai’de yaşayan yaklaşık 16-17 bin Türk vatandaşının ortaya çıkardığı talebi de göz önüne alırsak işe alınmak konusunda Türk olmak bir avantaj. Dubai’de çalışan Türk doktor sayısının azlığı da işe alım noktasındaki sürate başka bir etken.

Tags: , , , , , , , , , ,