+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai’de doktor maaşları

dubaidedoktorluk.com

Dubai’de doktor maaşları

Dubai doktor maaşları

Dubai’de doktor maaşları oldukça yüksektir. Dolar olarak Dubai’de doktor maaşları Türkiye’ye kıyasla çok fazladır. Dubai’de çalışan doktorların her biri farklı maaşlar kazanıyor. Bu kazançlardaki değişkenliğin en temel sebepleri ise şunlar: Doktorun branşı, milliyeti, eğitim aldığı ülke, Dubai tecrübesi ve çalışma saatleri.

Dubai’de yüzden fazla sağlık tesisi var ve bu tesislerin bir çoğu 24 saat prensibiyle hizmet veriyor. Bu nedenle Dubai’de halen bir çok uzman doktor ve pratisyen doktor ihtiyacı bulunuyor.

Dubai’de doktor maaşları ne kadar?

Pratisyen doktorlar ayda ortalama 15-25 bin AED maaş alırken, bir uzman doktor ayda ortalama 35-60 bin AED maaş alıyor. Fakat pratisyen doktorlar yatan hastalardan ve istenilen tetkiklerden de ayrıca bir gelir elde ettikleri için yaklaşık bir uzman doktor kadar maaş kazanıyor. 1 AED, yaklaşık 7,20 TL’ye karşılık geliyor. Yani 40 bin AED maaş alan bir doktor, her ay yaklaşık 292 bin TL maaş kazanmış oluyor. 1 AED, yaklaşık 0,27 Cent’e karşılık geliyor. Yani 40 bin AED maaş alan bir doktor, her ay yaklaşık 11 bin USD maaş kazanmış oluyor.

Dubai’de doktor maaşları ile geçinilebilir mi?

Dubai’de 3 kişilik çekirdek bir ailenin ev kirası, eğitim masrafı, aylık market alışverişi ve diğer tüm faturalar ile birlikte toplam gideri 10 ile 20 bin AED arasında değişiyor. Bu değişkenliğin temel sebepleri ise şunlar: Villa ya da apartman dairesinde oturuyor olmanız, çocuğunuzu gönderdiğiniz okulun aylık maliyeti ve market alışverişindeki kişisel keyfiyet. Tek başına yaşayan bir bireyin aylık gideri 6 bin ile 10 bin AED arasında değişiyor. Burada maaşlar AED olarak ödeniyor ve AED olarak harcanıyor.

Bazı kurumlar, personelleri için kira ve eğitim yardımında bulunabiliyor. Ancak bu, tamamen pazarlık yeteneğinize ve sözleşme şartlarınıza bağlı.

Dubai’de pratisyen doktorların aylık maaşı minimum yaklaşık 15 bin AED‘den başlamaktadır.

Tags: , , , , , , , , , ,