+90 212 909 5956
dubai@dkdconsultancy.com

Dubai sağlık sistemi

dubaidedoktorluk.com

Dubai sağlık sistemi

Dubai sağlık sistemi, özel sağlık sigortası üzerine kuruludur. Dubai sağlık sistemi ile ilgili birçok detayı yukarıdaki videoda ve aşağıdaki yazımızda bulabilirsiniz!

Her şeyin başı sağlık demişler! Özellikle pandemi sürecinde kıymetlerini daha iyi anladığımız sağlık çalışanlarının sırtladığı sağlık sistemi, Dubai’de de kıymetini gösterdi. Peki Dubai’de sağlık sisteminde durum nasıl? Sağlığımız güvende mi? İçimiz rahat etsin mi?

Sağlık sistemi, dünyanın her yerinde olduğu gibi Dubai’de de sürekli bir gelişim ve değişim halinde. Dünyanın dört bir tarafından gelen doktorlar, diş hekimleri, fizyoterapistler, hemşireler, eczacılar, psikologlar, embriyologlar ve diğer tüm branşlardan binlerce sağlık profesyoneli, teknolojiyi de kullanarak iyi işler çıkarıyorlar.

Dubai’de dünyanın en zor hayati ve cerrahi operasyonlarından tutun da estetik operasyonlara kadar birçok tedavi, popüler ve etkin teknikler de kullanılarak başarıyla uygulanıyor. Hatta son zamanlarda yapılan yatırımlarla birlikte, Dubai’nin bölgenin önemli bir sağlık merkezine dönüştüğü belirtiliyor.

Dubai’de çok sayıda hastane ve klinik bulunuyor. Hastanelerin birçoğu aynı zamanda Dubai’nin farklı bölgelerinde klinikler açarak hizmeti hastalara daha yakın hale getiriyor. Bu kliniklerde neredeyse tüm branşlardan doktorlar, hastalarını muayene ediyor.

Dubai sağlık sistemi hakkında bilgiler

Dubai sağlık sistemi için tamamen özel sağlık sigortası üzerine kurulu dersem yanlış söylemiş olmam. İş verenler tarafından personellere ve genellikle ailelerine özel sağlık sigortası yapılıyor. Sigortanızın kapsamına göre hangi hastanelerde tedavi olacağınız veya olamayacağınız belli oluyor. Hatta diş tedavileri gibi bazı tedavileri kapsamayan ya da çok az bir miktarını kapsayan sigortalar, ileride cebinizden fazladan para çıkmasına da neden olabilir.

Bazı sigorta türleri tüm tedavi ve ilaç masraflarını karşılarken bazıları da belli bir farkın ödenmesini gerektirir. Sigortanızın kapsamını henüz iş sözleşmenizin başında öğrenmeniz, ileride kötü bir sürprizle karşılaşmanızın önüne geçer. Sistem, özel sağlık sigortası ile birlikte çalıştığından her işlem için hastane veya kliniğin önce sigorta şirketinizden onay alması gerekiyor. Bu nedenle kısa bir zaman alan bu onay sürecini de beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Rashid, Latifa, Hatta ve Dubai Hospital adında doğrudan Dubai Sağlık Otoritesi’ne bağlı hastaneler olsa da bu hastaneler için de geçerli bir özel sağlık sigortanızın olması gerekir. Bazı hastaneler premium hizmetler sağladığı için yüksek fiyatlar talep ederken, bazı hastanelerde gayet uygun oranlarla sağlık hizmetleri sunuyor. Bu noktada herhangi bir hastane ismi vermem doğru olmaz ancak hastanelerin internet sitelerindeki formları doldurarak ya da telefon numaralarını arayarak fiyatlar konusunda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Dubai’de çalışan Türk doktorlar, diş hekimleri, fizyoterapistler, psikologlar ve embriyologlar bulunuyor.

Dubai’deki Türk doktorların listesine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Tags: , , ,